Formatex

Firma nasza powstała w marcu 1999 r. jako Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "FORMATEX" Spółka Cywilna
z siedzibą w Częstochowie, ul. Podkolejowa 25/31. Z uwagi na osiągane od początku działalności dobre wyniki finansowe, zaistniała konieczność przekształcenia Firmy ze Spółki Cywilnej na Spółkę Jawną.

Aktualna nazwa Firmy to : Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "FORMATEX" Lewandowscy Spółka Jawna z siedzibą w Częstochowie, ul. Przejazdowa 6A , 42 - 280 Częstochowa. Właścicielami Spółki są Elżbieta, Kazimierz
i Przemysław Lewandowscy.

W związku z tym, że powierzchnia magazynowa, jaką do tej pory dysponowaliśmy, okazała się być za mała właściciele Firmy powzięli w 2017 r. decyzję o zakupie działki w częstochowskiej strefie ekonomicznej
i rozpoczęciu inwestycji budowy magazynu centralnego dla kluczowych klientów Firmy.
Obecnie gospodarujemy na powierzchni łącznie ok. 2000 m2 a nasz nowy funkcjonujący już magazyn mieszczący się w Częstochowie na ul. Korfantego 24 pozwala nam na jeszcze sprawniejszą i szerszą obsługę naszych Klientów.

W naszej działalności koncentrujemy się głownie na handlu tekturami falistymi produkowanymi dla nas przez wiodące fabryki tektur falistych z powierzonych przez nas papierów. Jednak znaczną ilość tektur falistych,
2 - warstwowych, 3 - warstwowych, 5 - warstwowych, mikrofali sprowadzamy do hurtowej sprzedaży z takich Zakładów jak: Aquila, Grupa Zakładów MONDI Packaging.

Prowadzimy sprzedaż papierów pakowych, pergaminów, półpergaminów, papierów kserograficznych, tektur litych, jak również klei introligatorskich, których jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem handlowym.

Oddzielny rozdział w naszej działalności handlowej stanowią farby do zdobienia szkła. Jesteśmy bezpośrednim
i jedynym przedstawicielem handlowym na Polskę niemieckiej Firmy "DIEGEL". Są to farby wodne, tym samym ekologiczne (praktycznie bezwonne), niskotemperaturowe, jednak bardzo wytrzymałe na ścieranie.
Zdobione nimi szkło znajduje olbrzymie zastosowanie w gospodarstwie domowym i wielu gałęziach przemysłu. Zatrudniamy wysoce wyspecjalizowaną kadrę specjalistów zajmującą się bezpośrednio "przygotowaniem" farb
i ich dalszą dystrybucją do Klienta końcowego.

Tak właściciele, jak i nasi pracownicy mają duże doświadczenie w handlu artykułami z przedstawionych branż. Wyzwaniem dla nas jest ciągłe pogłębianie wiedzy i zdobywanie doświadczeń w nowych obszarach tematycznych, bowiem nasi Klienci sami mobilizują nas do wprowadzania na rynek nowych asortymentów materiałowych a w ślad za tym determinują do inwestycji nie tylko w zakresie samodoskonalenia ale przeze wszystkim w aspekcie ciągłego rozwoju naszego przedsiębiorstwa.

Funkcjonujemy dzięki naszym Klientom i Klientom tym staramy się służyć w sposób profesjonalny ku ich pełnemu zadowoleniu.

Elżbieta i Kazimierz Lewandowscy z pracownikami.

Nagrody i wyróżnienia